Робота психологічної служби

Бути у гармонії з собою — означає помічати, приймати й проживати будь-які свої почуття, аналізуючи їх причини. А єдине, на що почуття справді діляться — то це на ваші і чужі. І кордони вираження наших почуттів закінчуються там, де починаються кордони іншої людини.

Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою Олени Зеленської допоможе знаходити в собі сили щодня, навчитися піклуватися про себе, опановувати стрес, тривогу, гнів тощо.

ПРОВИНА ВЦІЛІЛОГО

Сьогодні більшості українців, які виїхали за кордон або опинилися у більш безпечному місці в Україні, та навіть багатьом іноземцям знайоме відчуття провини. Цей соціально-психологічний феномен називають синдром "провини вцілілого". Цей синдром давно спостерігають при всіх авіакатастрофах, цунамі, виверженнях вулканів, війнах. Синдром «провини вцілілого» формується внаслідок пережитих подій, які стали причиною травматичного досвіду. Для цього явища характерне відчуття сорому та провини за те, що людина залишається живою, в безпеці у той час, як інші люди знаходяться в умовах, що загрожують їхньому життю. Провина — це не вроджене, а соціальне почуття. Воно виникає, коли в нас є переконання про те, як ми повинні себе поводити. І коли ми не діємо за своїми переконаннями, а бо діяди всупереч переконанням тоді й виникає відчуття провини. Усі почуття, які зараз у нас виникають, важливо усвідомлювати та говорити про них. Не пускайте на самотік свій стан. ЯК ВПОРАТИСЯ З ПРОВИНОЮ?

• Порада 1. Перш за все треба пам’ятати: ви ні в чому не винні. Не ви нападаєте на країну, не ви руйнуєте мости, будинки, розстрілюєте людей. Не ви в цьому винні.
  • Порада 2. В першу чергу ми повинні рятувати і піклуватися про себе – це важливо! Добре спати, їсти щоб максимально бути в ресурсному стані.
  • Порада 3. Щоб впоратися з провиною подумайте, що ви можете реально зробити. Якийсь перелік дуже практичних речей. Не ставити якихось надзвичайних цілей. Починайте з маленьких кроків. Щось реальне, що ви можете зробити і допомогти близьким, іншим людям, воїнам, країні.
  • Порада 4. Якщо ви допомогли собі – ви маєте сили допомогти найближчим людям: вашим дітям, вашій сім’ї, а далі – вже й чужим людям, які з вами не пов’язані. Наприклад, бути волонтером, чи допомагати корисними порадами та контактами зі свого досвіду про те, як перетнути кордон, надіслати кошти ЗСУ, воювати на інформаційному фронті і т.д.
  • Порада 5. Важливо в цей час спілкуватися з іншими людьми. Ви зрозумієте, що ви не одні в цих почуттях – сьогодні більшість українців та українок їх проживають.
  • Порада 6.  Особливо корисним є таке спілкування з рідними. Щоб зберегти близькість з рідними, шукайте можливість розмовляти з ними. Таким чином ви підтримаєте один одного.
  • Порада 7. Важливо розподілити всі свої вміння і робити найкраще те, що ти можеш. І саме цими вмінням допомагати людям, Україні!
  • Порада 8. Зверніться до психолога. Ви не повинні терпіти це відчуття провини. Фахівець допоможе від нього звільнитися та допоможе знайти вам спосіб бути корисними.

Міжнаро́дний день толера́нтності — свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповіданнясексуальної орієнтаціїетносу або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

Чи замислювалися ви коли-небудь над питаннями толерантності? Чи є терпиме ставлення до людей ознакою Вашої особистості? Чи відчуваєте Ви толерантне ставлення до себе?

Сьогодні варто замислитися над цим і зробити себе і світ хоч на краплину добріше та толерантніше.

ТОЛЕРАНТНІСТЬ – ЦЕ ПОВАГА ПРАВА ІНШОГО БУТИ ТАКИМ, ЯКИМ ВІН Є

Тема тижня : «Толерантне ставлення до всіх учасників освітнього процесу».

Розпочався тиждень з лінійки присвяченої Дню порозуміння з ВІЛ-інфікованими та акції «Веселка настрою», яка проводилась вранці кожного дня. За виборами учнів в закладі переважає зелений колір, що свідчить про раціональне, спокійне ставлення учасників закладу один до одного.

Протягом тижня учні НВК виготовили стінгазети «Світ проти насильства». Також серед учасників освітнього процесу проводилося соціологічне опитування «Вчитель року». Це звання отримав вчитель математики Мельник Д.Д.

В рамках тижня учні 9 класів взяли участь в квесті «Ми – здорове покоління» на базі Клішковецького ОЗО ім. Л. Каденюка.

Класні керівники та класоводи провели цікаві виховні години, бесіди на тему: «Здоров’я – головний життєвий скарб », «Будьмо толерантними», «Посмішка – візитна картка душі», «Будьмо щасливі»!

Тиждень був насиченим та різноманітним.

По завершенні тижня найбільш активні учасники нагороджені призами.

Виконавець: соціальний педагог та практичний психолог  Самардак Н.Д.

Робота з вчителями

Робота з учнями