Природоохоронна акція «Зимова пташка поруч»

14 груд. 2018

Природоохоронна акція «Зимова пташка поруч»

Традиційно з початком холодів вихованці Полянського учнівського лісництва розпочинають акцію «Зимова пташка поруч». Щорічно учні виготовляють, розвішують десятки годівниць та регулярно підгодовують птахів.

Багато птахів залишаються зимувати у нас. Але це для них не так просто. Найважливіші та найтяжчі зимові місяці для птахів — грудень і січень, саме тоді потрібна допомога, увага людини, і справа тут не тільки в морозі. Птахам важко пережити скорочений світловий день. За якихось 6—7 годин, їм потрібно не лише знайти їжу, а й засвоїти її, щоб пережити довгу зимову ніч. Виявляється, що в грудні птах робить у середньому за світловий час доби біля 800 рухів, а в січні — 1200, тобто, додається час, а тому й збільшується шанс дістати їжу та вижити взагалі. Тому взимку у птахів залишається одна надія — на людину (оскільки для птахів голод – одна з основних причин загибелі взимку).

Вміло організована підгодівля буде сприяє не лише виживанню птахів в даній місцевості, а також подальшому їх закріпленню на гніздових ділянках.

Керівник учнівського лісництва

Мельник Д.С.