Відкритий урок по біології

24 лют. 2020
На тему "Покриви тіла тварин"

Формування ключових компетенцій в  учнів  шляхом впровадження сучасних інноваційних технологій на уроках біології  в Полянському НВК

«Гарних методів існує рівно стільки,

скільки існує  талановитих педагогів».

Дьордя Гойа,

талановитий

угорський математик

24 лютого 2020 року в Полянському НВК було проведено відкритий  урок вчителем  - методистом, Відмінником освіти України, вчителем біології  вищої категорії Юрків Наталією Іванівною. Урок – тандем з елементами дослідження та  тренінгу в  7 класі. Тема уроку: «Покриви тіла тварин».

Урок до дрібниць продуманий, насичений,  з використанням інноваційних технологій. Сам процес навчання проходив у невимушеній обстановці та доступній формі, спостерігається наступність у викладанні предмета, науковість, практична спрямованість. Діти стають дослідниками, співавторами,вчаться висловлювати свою думку,робити висновки, виводити  правила.

Використання Юрків Н.І. на уроці елементів ІКТ  стало  потужним     інструментом для подання інформації у різноманітній формі. Лабораторне дослідження, міжпредметні зв’язки,використання колекцій, таблиць, робота в групах, запрошення переможниці ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології, Аліси Петрашишеної, інтерактивні вправи «Зорепад», «Пошта»  -- все це, давало можливість провести урок на найвищому рівні і досягти найкращого рівня засвоєння нового матеріалу.

Особливо, побачили присутні колеги, вміння Юрків Н.І. звертатися до школярів за відповідями, відчуття контакту із співбесідниками: запитання послідовно  «нанизуються», а вчитель в цей час схоплює і осмислює    різні відтінки думки учнівських відповідей,швидко, творчо реагуючи на них і за потреби вміло змінюючи формулювання запитань.

Отже, підсумовуючи, можна сказати, що педагог  мала змогу переконати присутніх, що впровадження сучасних інноваційних технологій в освітній процес допомагає ефективно використовувати під час роботи інтелект учнів, підвищити мотивацію до навчання,сприяти кращому засвоєнню навчального матеріалу школярами.

Г.М. Гуйван, заступник директора з

НВР Полянського  НВК