Андріївські вечорниці

1 груд. 2023
свято

«Андріївські вечорниці » у Полянському ОЗО
Місяць грудень приносить багато чудових свят.Кожне з цих свят має свої звичаї.
Напередодні Новорічних свят,цього року вперше за Григоріанським календарем 30 листопада 2023 року, в Полянському ОЗО під керівництвом класних керівників 9-А та 9-Б класів,Сніжани Мельник та Наталії Самардак, було проведено свято « Андріївські вечорниці».
Метою цього заходу було ознайомлення учнів з оберегами української родини, пробудити інтереси до історії свого родоводу, української нації, її культури і побуту; виховувати глибокі почуття любові до батьківського, роду свого; сприяти розвиткові творчих здібностей учнів, бажання берегти свою національну культуру.
Як тільки відкрилася завіса , всі глядачі поринули у ті давні, незабутні часи. Охайна українська хатинка, піч, в куточку – ікона Святої Богородиці, посередині круглий стіл та вродлива господиня, роль якої зіграла учениця 9-Б класу Печеряга Юлія.
Ось, до хати заходять дівчата, цих же класів, в українському вбранні з піснею «Не та ружа, що за садом». На сцені розпочалися різні дійства, які неабияк розважали глядачів. Хлопці, які пізніше завітали на вечорниці, розказували небилиці, співали частівки, танцювали та приймали участь у ворожіннях. А кульмінацією свята став поділ калити. З яким же завзяттям діти кусали паляницю, і хоч отримували від писаря сажею по обличчю, все ж досягали своєї мети.
Завершальним етапом вечорниць було пригощання усіх глядачів смачними домашніми українськими варениками та коржами з маком…
Протягом вечора «Андріївські вечорниці» звучали українські народні пісні, під керівництвом вчителя музичного мистецтва Романа Клюсовського.
« Саме такі тематичні позакласні заходи несуть виховне значення, адже звичаї наших предків не можна забувати, тому, що в них – наша сутність, наша душа…»
Людмила Піц,заступник директора
з виховної роботи