Всеукраїнська акція

30 вер. 2023
"Жук-олень - комаха Червоної книги"

30 вересня завершилась Всеукраїнська акція "Жук-олень - комаха Червоної книги ". Юні біологи Полянського ОЗО активно взяли участь в цій акції при сприянні і підтримці учнівського самоврядування.  Проведена робота дала можливість отримати очікувані результати - підвищити рівень свідомості  учнів, що жук - олень є не тільки окрасою, а й рідкісною комахою, яка потребує охорони і піклування людини.
  Що було зроблено?
1.  Учні вивчали біологічні, екологічні особливості даного виду - жук-олень (Lucanus cervus) на своїй території.
2.   Результати власних спостережень та вивчення  подали у вигляді змістовних природоохоронних презентацій, а саме:
а) Грозав Дмитро (9-Б клас) - "Розмноження жука-оленя";
б) Барляк Мілана ( 9-Б клас) - "Значення  жука-оленя в природі";
в) Печеряга Юлія  ( 9-Б клас) - " Цікаві факти про  жука-оленя".
3.  12 вересня у Полянському ОЗО відбулася цікава зустріч школярів з науковими працівниками Національного природного парку " Хотинський " –
 Козачок Іриною Вікторівною,
Стороженком Юрієм Вікторовичем,
Стороженко Жанною Вікторівною.
Школярі познайомили усіх присутніх зі своїми роботами.  Науковці дали свої поради щодо подальшої роботи,  розповіли про заходи, що здійснюються в парку       " Хотинський " по збереженню червонокнижних тварин.
  Зустріч завершилась обміном подарунків. Юні біологи подарували для національного  парку "Хотинський " - плакат,  який вони самі  спроектували, а виготовили за їхнім замовленням на підприємстві  в обласному центрі
4. Агітаційна робота  продовжувалась.
  27 вересня було розташовано  банер з цією ж тематикою на території  Масанівської дачі Клішковецького лісництва. В цьому  нам допомогли працівники  лісництва,  за що ми їм дуже вдячні.
  Сподіваємось, що спільними зусиллями  ми допоможемо  збереженню рідкісного виду  - жука-оленя.
Це короткий  зміст  нашої роботи, яка тривала два місяці.
Керівники роботи - вчитель біології Юрків Наталія Іванівна та
                                  педагог-організатор Мельник Сніжана Василівна.