Всесвітній день

5 лют. 2020
читання в голос

Відсвяткуйте Всесвітній день читання вголос у рідній бібліотеці

Вже протягом 11 років у різних країнах світу відзначається Всесвітній день читання вголос. Учасники акцій,   присвячених цьому дню, обирають книжку на свій смак, знаходять зацікавлену аудиторію і просто читають вголос.

Цю ініціативу вже підхопили мешканців 173 країн.

Свято спрямоване на те, щоб спонукати молоде покоління до читання книжки вголос разом із другом або друзями, обговорювати зміст твору, ділитися враженнями та думками стосовно прочитаного. В цілому, свято має надихати дітей і дорослих просто більше читати і спілкуватися між собою.

Читання вголос – річ надзвичайно корисна. Воно стимулює розвиток мозку, наповнює словниковий запас дитини, розвиває дитячу увагу й уяву, залучає візуальне та слухове сприйняття, а також моторну активність (рухи губами). Під час читання вголос проявляється ефект автореференції – схильність людини краще запам'ятовувати інформацію.

Щоб долучитися до святкування Всесвітнього дня читання вголос можна за допомогою 4-х простих кроків:

1. Оберіть книжку.
  2. Знайдіть зацікавленого друга/друзів.
  3. Читайте вголос.
  4. Сфотографуйте найцікавіші моменти з заходу та розмістіть фото у соціальних мережах із мітками #WorldReadAloudDay #Всесвітній_день_читання_вголос #Читаємо_вголос

Учні 5-6,7-8 класів  Полянського НВК долучилися до Всесвітнього дня читання вголос у рідній бібліотеці.

Бібліотекар Тихенька Н.Ф. ознайомила учнів з біографією та творчістю Зірки Мензатюк української письменниці, журналістки.

Зачитали вголос її твори: «Як до жабок говорити», «Євшан», «Небилиці про рукавиці» та інші.  Було атмосферно і цікаво!

Вчитель української мови та літератури, Піц Л.М., презентувала книгу В.О.Сухомлинського в якій зібрано найцікавіші твори письменника для дітей: притчі, казки та оповідання. Здобувачі освіти із задоволенням читали поетичні, щирі, дотепні, з глибоким підтекстом твори, які пройняті любов’ю до дитини, до рідного краю, вчать доброзичливості, поваги до старших, розумних та гарних вчинків. Вихованці із задоволенням читали вголос цікаві твори.

Завдяки читанню дитина починає аналізувати, що таке добре і що таке погано, наслідує головного героя, створюється гарний настрій, формується характер дитини, розвиваються розумові здібності.

Класні керівники:

Самардак Н.Д. (5 клас)

Тихенька Н.Ф. (6 клас)

Піц Л.М. ( Вчитель української мови та літератури)