Виховний захід

1 жовт. 2018
100 років від дня народження В.Сухомлинського

Людина, народжується на світ не для того,
щоб
зникнути безвісною пилинкою.

Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний».

В. Сухомлинський

2018 рік багатий на визначні події, однією з яких є 100-літній ювілей від дня народження видатного українського педагога-гуманіста, ученого зі світовим ім'ям, публіциста, письменника – Василя Олександровича Сухомлинського.

Це булла надзвичайно скромна, цілеспрямована натура, тиха і навіть, не зважаючи на знаменитість, трохи сором'язлива людина. Жила в ньому титанічна сила волі й духу, невичерпна енергія, воля бійця за справедливість, за долю освіти та виховання майбутнього.

Василь Олександрович є автором 48 монографій, понад 600 статей, 1500 оповідань і казок, притч та новел для дітей. Найвідоміша його праця – «Серце віддаю дітям», перекладена на 30 мов світу, її перевидавали 54 рази. У ній він писав: «Що було найголовнішим у моєму житті? Не роздумуючи, відповідаю: Любов до дітей». Щира любов до дітей і справжня педагогічна культура, вважав педагог – нерозривні. Загалом його твори видано 53-ма мовами світу накладом майже 15 млн. примірників і присвячені  вони, переважно, вихованню і навчанню молоді, педагогізації батьків.

Кожне покоління по-новому сприймає В. Сухомлинського, знаходить цінні дороговкази для навчання та виховання.

Саме тому упонеділок, 1 жовтня, класний керівник та учні 8 класу провели загальношкільну виховну годину, присвячену Василю Олександровичу Сухомлинському. 8-класники намагалися донести до присутніх те, про що говорив цей, без перебільшення, вчитель з великої літери. Він прожив важке коротке життя, але скільки в ньому було світла, тепла та любові!..

Такі люди, як Василь Олександрович – надихають! І  хочеться щось робити… Не просто сліпо виконувати рутинні обов’язки, а – творити. Творити для себе, для рідних, для всіх оточуючих. Творити добро…